Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

můj příběh
Můj příběh

Minimalismus, to je směr, který mě baví. Mám ho ráda v módě, ve šperkařství, v nábytku, zkrátka vlastně ve všem, co v běžném životě používám. Proto jsou i mé výrobky z nádherných minimalistických (nejen) japonských korálků. 

Vždy jsem toužila tvořit rukama a realizovat se něčím, co s ruční tvorbou souvisí a hlavně, co mě zároveň baví! Tuto touhu mi korálky dokonale naplňují. Moje původní povolání je grafik v oblasti reklamy. Po několika letech strávených na mateřské dovolené jsem si uvědomila, že k této práci potřebuji ještě tvořit něco výjimečného, u čeho budu relaxovat a tak jsem uvažovala, co by to "něco" mělo být.

Celý život jsem obdivovala japonskou kulturu, které je minimalismus nedílnou součástí a můj manžel mi vyplnil jeden z největších snů. Podívala jsem se do Japonska. Nápad tvořit šperky z korálků vznikl jako přímá inspirace ze země, kde se drobounké korálky vyrábí a šperky z nich se běžně nosí. Japonské dámy se totiž zdobí velmi jemně a decentně. V Tokiu jsem navštívila neuvěřitelný obchod s korálky a dalšími doplňky, a hned jsem věděla, čemu se chci věnovat do budoucna, co bude mým koníčkem. 

 

Irena Křížová & minimal